Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Zámek Holešov a jeho blízké památky v roce 2018

Zámek Holešov, jeho blízké památky a pořádané výstavy navštívilo v roce 2018 zhruba 24 tisíc návštěvníků. Čtrnáct tisíc lidí zhlédlo výstavy, který se v Zámecké galerii a na chodbách konalo třináct. Přes šest tisíc lidí si koupilo lístek na některou ze standardních prohlídkových tras zámku a jeho blízkých památek Zámecké kovárny a Šachovy synagogy. Další tři a půl tisíce lidí přišlo na tematické noční prohlídky na začátku a konci sezony. Návštěvnost v roce 2018 byla o necelé tva tisíce vyšší než v roce 2017.

Holešovské památky jsou ve správě Městského kulturního střediska Holešov, které vedle koncertů, divadel a dvou hlavních výstavních projektů veřejnosti loni nabídlo několik premiér a zajímavostí. Poprvé byla například představena historická kniha z roku 1677, která rozšířila stávající expozici Šachových knih v synagoze, v kovárně se konaly pravidelné ukázky kovářské práce a veřejnost si mohla prohlédnout vzácný prvek z muzejních sbírek - meč hraběte Jana z Rottalu.

V rámci 100. výročí republiky se zámek zapsal na seznam českých rekordů, když 10. května 2018 sedm set padesát pět párů rukou vytvořilo největší českou vlajku z 1983 balónků. Česká televize několikrát ze zámku vysílala v živých vstupech a říjnový koncert ke Dni české státnosti poprvé náhrával nejmodernější přenosový vůz Českého rozhlasu. Nejvíce lidí v prostorách zámku a nádvoří bylo 6. října, kdy se konal Večerníček na zámku. Na maskota českých televizních pohádek na dobrou noc se přišlo podívat dva tisíce rodičů a dětí.      

 

V roce 2019 se zámek otevře 1. dubna a hned 1. května začne největší projekt sezony - výstava loutek a loutkových divadel, ke které se v polovině července přidá výstava fotografií Roberta Vano.

Na jaře a na pozdim se v kině Svět konají čtyři komedie, které odehrají čeští herci, v New Drive Clubu se plánují oldies diskotéky a v létě zahraje na nádvoří kapela Žalman.

Celý kulturní plán MKS Holešov na rok 2019 je stále v přípravě, v jednání je například představení Jaroslava Duška. Další kulturní nabídka je v dramaturgii Musica Holešov a agentur, které si zámecké prostory pronajímají.  

 

Za MKS Holešov Dana Podhajská   

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star