Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Výstavů betlémů navštívilo 1130 lidí

Tisková zpráva ze dne 3. ledna 2019

 

Výstavů betlémů navštívilo 1130 lidí, za celý rok 2018 prošlo Zámeckou galerií 14 tisíc lidí

 

Tisíc sto třicet návštěvníků včetně dětí se v prosinci 2018 přišlo podívat na tradiční Výstavu betlémů a andělů v sala terreně holešovského zámku. Výstava byla otevřená i mezi svátky, kdy ji navštívilo nejvíce lidí.

 

Nejzajímavější betlém byl z modrotisku, který do Holešova zapůjčila loutkářka Antonie Dostálková ze Starého Města. Sala terrena tento model složený z mnoha loutek a šitých dekorací vystavila v stejnou chvíli, kdy byl modrotisk zapsaný na seznam nehmotného dědictví UNESCO. Další vystavené kousky byly tradiční, především vyřezávané ze dřeva a zapůjčené od lidových tvůrců a sběratelů z okolí.

 

Betlémy zakončily výstavní sezonu na holešovském zámku. Během roku 2018 se konalo třináct výstav. Celkový počet návštěvníků však není možný spočítat, protože vstupné se platilo jen na vybrané výstavy. Nicméně předpoklad je takový, že zámeckou galerii navšítivilo během roku 2018 čtrnáct tisíc návštěvníků.

 

Hlavním projektem v roce 2019 bude velká výstava loutek a loutkových divadel, která začne už v květnu a zabere celou přední část zámku a 16. července se k ní přidá výstava fotografií Roberta Vano v zadní části zámku.

 

Za MKS Holešov a Zámeckou galerii Dana Podhajská   

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star