Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Povídání o tanci v holešovské knihovně

Povídání o tanci v holešovské knihovně

„Tanec je pohybová společenská nebo sportovní aktivita, provozovaná převážně za doprovodu hudby. Tanec může navodit lepší náladu, a také je vyjádřením pocitů tanečníka, takže může být považován za druh umění… . Pro každého tanec znamená něco jiného, především je to svoboda (projev, díky kterému máme možnost se vyjádřit), očista duše, koníček (zábava), inspirace, odpočinek, umění, krásno, práce...

Těmito slovy je tanec definován na Wikipedii. Zda jsou tato slova charakterizující tanec pravdivá, o tom se mohli ve čtvrtek 8. listopadu přesvědčit účastníci prvního „Povídání o tanci“, konaného v holešovské knihovně. Zasvěcenou průvodkyní příjemně stráveného podvečera s tancem byla Jana Lochmanová, učitelka tanečního oboru na zdejší Základní umělecké škole F.X. Richtera.

Ta si pro zúčastněné připravila bohatý interaktivní program, při němž se pokochali ladností a šikovností tanečnice Elišky Barotové, která se postarala o profesionální předvedení jednotlivých prvků. Poté si mohli vlastní ladnost vyzkoušet sami účastníci a za odborných pokynů Jany Lochmanové projevili své taneční dovednosti. O skvostný hudební doprovod se postarala MgA Ladislava Jančová a taneční večer plný úsměvů a milých emocí zakončila symbolická oslava narozenin, které lektorka Jana Lochmanová ten den slavila. Tento večer byl prvním z cyklu Povídání o tanci, druhý v pořadí je plánován na leden následujícího roku.

MKS Holešov - Městská knihovna Holešov

povidani o tanci

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star