Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Do Holešova přijede nejmodernější přenosový vůz Českého rozhlasu

Tisková zpráva ze dne 26. října 2018

 

 

Zámek Holešov slaví sto let republiky. Nedělní koncert zlínské filharmonie

k výročí natočí nejmodernější přenosový vůz Českého rozhlasu

 

 

Město Holešov čeká v neděli zajímavá premiéra. U příležitosti oslav sto let státu přijede Český rozhlas s přenosovým vozem, který na zámku ještě nikdy nenatáčel. Jedná se o nové zařízení s nejmodernější technologií, která je schopná zachytit zvuk s velkou přesností a následně nabízí zvukařům možnosti co nejkvalitnějšího zpracování. Český rozhlas v Holešově v neděli v podvečer natočí slavnostní koncert Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, který začíná v 18 hodin ve Velkém sále. Záznam si veřejnost může poslechnout na vlnách Českého rozhlasu Vltava. Produkce však přesný termín ještě nesdělila.  

 

„Vůz je v provozu od června a Holešov je opravdu jedním z prvních míst, kde natáčíme. Zařízení dokáže zaznamenat šedesát čtyři stop, to znamená více nástrojů. Pro zvukaře je to velmi příjemná tvůrčí práce,“ vysvětlila produkční rozhlasu Jolana Middletonová.

Dodala, že s ohledem na rekonstrukci mostu před zámkem a uzavřením vjezdu na nádvoří zaparkuje přenosový vůz v zámeckém příkopu přímo pod okny Velkého sálu, aby se technici dostali co nejblíže. Zmíněný vůz vysílal například už v létě z Velehradu.

Nedělní slavnostní koncert zlínské filharmonie ke 100. výročí vzniku Československa představí skladby Šárka Bedřicha Smetany, Pohádka, op. 16 Josefa Suka a Koncert pro violoncello a orchestr h moll, op. 104 Antonína Dvořáka. Sólisty večera budou Michaela Fukačová na violoncello a Ivana Kovalčíková na housle. Diriguje Nikol Kraft.

Koncert připravila Musica Holešov v rámci své podzimní koncertní řady. Veřejnost si vstupenky může zakoupit v MIC Holešov nebo na místě v den konání, v prodeji jsou také v on-line síti Ticketportal.  

 

Dana Podhajská

podzimni-holesov-autor-flypix-cz.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star