Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Děti slaví 100 let republiky

Tisková zpráva ze dne 11. října 2018

 

 

Holešovské děti slaví sto let republiky, mají

vlastní výstavu v arkádách holešovského zámku

 

 

Zámek Holešov otevřel 12. října výstavu Děti slaví sto let republiky. Projekt vznikl ve spolupráci Městské kulturního střediska Holešov se třemi základními školami, Gymnáziem L. Jaroše a ZUŠ Holešov.

 

Výstava u příležitosti výročí státu představuje historii i současnost města a státu pohledem dětí, které pod vedením pedagogů celý rok kreslily a malovaly, jak toto téma vnímají. Na zámku se sešlo tři sta obrázků, zapojovali se jednotlivci i celé třídní kolektivy. Děti se zaměřily na architekturu, sport, kulturu, dějiny města v kontextu státních událostí. Zachytily například moment bombardování města za druhé světové války nebo prvorepublikové korzování obyvatel na náměstí.  Velmi povedená je také kolekce geografických map Holešova a okolí kreslená tužkou a tuží, detaily domů a oken holešovských historických budov nebo kolekce kreseb prezidentů republiky. Za pozornost stojí také obrázky odrážející současnost, například start bikemaratonu Drásal nebo bruslení na zámecké kluzišti.

 

Obrázky budou v arkádách vystaveny až do 1. června 2019. Díky proskleným arkádám jsou dobře vidět i z nádvoří.  

 

Výstava Děti slaví sto let republiky uzavírá sérii výstav, kterými Holešov oslavil letošní jubileum státu. Během roku se v zámku konalo nebo ještě koná několik projektů. Do 29. prosince trvá výstava Holešovské osudové osmičky, která na deseti panelech připomene významné letopočty české moderní státnosti a události s nimi spojené tak, jak je prožívali obyvatelé Holešova a výstava Stromy republiky Zlínského kraje o stromech, které lidé zasadili, aby budoucí generace nezapomněly na významné události nebo osobnosti. Všechny tři výstavy jsou volně přístupné. Do 31. října vždy od úterý do neděle od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin, od 1. listopadu vždy od úterý do pátku od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

 

 

Dana Podhajská      

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star