Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Začal Týden knihoven

U příležitosti Týdne knihoven se v úterý v podvečer konala v zámecké sala terreně autorská beseda s částí týmu, který se podílel na vydání mimořádné publikace Holešov - město ve spirálách času. Zúčastnění autoři krátce pohovořili o svém úhlu pohledu na holešovskou historii a poté následovala autogramiáda.

dsc-1883.jpg

Týden knihoven se koná celý první říjnový týden.  Veřejnost se může těšit na tradiční registraci zdarma, amnestii pro dlužníky, soutěže, kvízy a v pátek 5. října dokonce na půjčování v kostýmech první republiky. Holešovské knihovnice chystají také velkou burzu vyřazených knih.

Oddělení pro dětské čtenáře připravuje v rámci Týdne knihoven literární kvíz. Děti mohou podle úryvků poznávat, z jaké knihy text pochází a zároveň do konce listopadu hlasovat o nejlepší knihu z knihovny. Knihovnice také vyhlásí výsledky celoroční soutěže Lovci perel a odstartují novou soutěž Knižní bingo. Malí čtenáři budou na základě herního listu a podle svých kategorií motivováni vybírat a číst knihy různých žánrů a témat. Ve finále budou všichni účastníci zařazeni do slosování o knižní ceny.

 

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star