Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Páteční večer ve Velkém sále

Páteční večer 17. srpna patřil ve Velkém sále holešovského zámku velkolepému oratoriu G. F. Händela Alexandrova slavnost aneb Síla hudby v podání studentů a dirigenta Romana Válka.

Koncert byl vyvrcholením týdne Letní školy barokní hudby, která se v Holešově konala již po osmé, ale slavila 16. výročí trvání.

„Alexandrova slavnost je ódou ke dni svaté Cecílie. Premiéra zazněla v divadle Covent Garden Theater v Londýně v roce 1736,“ řekl dirigent Roman Válek, který letní školu založil a vede. Podle jeho slov se škola řadí mezi nejvýznamnější kulturní akce ve Zlínském kraji a do Holešova bezerporu patří. Produkce projektu navazuje na zdejší jedinečnou historii konání barokních oper a zároveň oceňuje reprezentativní a současně funkční zázemí zámku.

Letos v Holešově pracovalo téměř sto studentů, pěvců i instrumentalistů. Zkoušeli ve všech volných sálech zámku a také v kostele sv.  Anny. Veřejnosti během té doby zahráli dva studentské koncerty, jeden v kostele, druhý na nádvoří. Pátečním oratoriem akce skončila. Ensemble však svou práci ještě předvedl v sobotu večer na Hostýně a v neděli v Kelči. 

Dění na  škole barokní hudby sledovala také média. Do Holešova přijela natáčet Česká televize a Český rozhlas.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/318281381990815-udalosti-v-regionech/

Dana Podhajská     

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star