Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Stromy republiky Zlínského kraje

Tisková zpráva ze dne 2. srpna 2017

 

Příběhy stromů: stromy republiky Zlínského kraje 1918 – 2018

 

Zámek Holešov otevřel putovní výstavu o stromech ve Zlínském kraji, které lidé zasadili, aby budoucí generace nezapomněly na významné události nebo osobnosti. Výstava shrnuje toto téma na fotografiích ze současnosti, dobových snímcích z výsadby či různých fází růstu a také v doprovodných textech. Veřejnost si ji může prohlédnout do 2. září 2018 v arkádách zámku Holešov.

 

Prostřednictvím příběhů stromů výstava ukazuje sváteční i běžný život ve Zlínském kraji v uplynulých sto letech, především však v období první republiky. Na dvaceti panelech je představeno přes osmdesát stromů a malou zajímavostí je originální pamětní deska ze sbírek Městského muzea v Holešově. Původně označovala místní lípu vysazenou školní mládeží v roce 1908 k 60. výročí panování císaře Františka Josefa I. Městské muzeum ji u příležitosti této výstavy nechalo zrestaurovat.

 

Výstava vznikla ke stému výročí vzniku Československé republiky a k dalším osmičkovým výročím a v letošním roce ji mohou vidět lidé na sedmi místech kraje. Připravili ji pracovníci Národního centra zahradní kultury v Kroměříži, které je součástí NPÚ, ÚOP. Výstava vznikla ve spolupráci s Klubem UNESCO Kroměříž a za podpory Nadace Partnerství, finančně výstavu podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.

 

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star