Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Stezka po stopách české historie zámeckou zahradou

Stezka po stopách české historie zámeckou zahradou v Holešově

Městské kulturní středisko Holešov spolu se Zámkem Holešov zahajují další letošní akci, která připomíná sté výročí republiky. Od 1. srpna je v zámecké zahradě pro veřejnost a především pro děti a mládež připravena Stezka po stopách české historie. Je volně přístupná a bude otevřená až do 28. října 2018.

Stezka zmiňuje nejdůležitější události posledních sto let, vznikl československého státu, jména prezidentů i tragické mezníky, které fatálně ovlivnily historii země jako byl Mnichov nebo srpen 1968. Otázky jsou přitom rozděleny na dvě varianty – jednodušší pro děti 1. stupně základních škol a složitější pro děti 2. stupně, gymnázia a širokou veřejnost.

Herní list si zájemci mohou vyzvednou v Městském informačním centru v Holešově a tam jej také po vyplnění odevzdat. Připraveny jsou odměny a pro prvních sto nejrychlejších znalců české historie také odznaky s oficiálním logem letošních oslav.

Stezka je doplněná o obrázky dětí z holešovských základních škol a ZUŠ, které po značkou 100 let republiky celý školní rok kreslily a malovaly na téma historie a současnost rodného města. Městské kulturní středisko v tuto chvíli z obrázků připravuje velkou výstavu Děti slaví sto let republiky, kterou otevře v říjnu v arkádách zámku. Odprezentuje několik desítek prací dětí ze všech holešovských škol i gymnázia. 

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star