Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Den pro zdraví - nečekaná radost života

Tisková zpráva ze dne 29. března 2018

XI. Den pro zdraví - nekonečná radost života

Jedenáctý ročník Dne pro zdraví se koná v sobotu 7. dubna od 9 do 13 hodin v prostorách 3. ZŠ Holešov s podtitulem Nekonečná radost života. Kromě tradičního dopoledního programu letos veřejnosti nabídne také odpolední charitativní běh pro celou rodinu na podporu ORL dětského oddělení Kroměřížské nemocnice.

V dopoledním programu se může každý návštěvník zaměřit na oblast svého zájmu - připraveny budou poradny zdraví, prezentace zdravého životního stylu, diagnostika zdravotního stavu včetně měření glykémie, cholesterolu, určování krevních skupin, měření krevního tlaku a diagnostika svalové hmoty v těle. Dále ukázky první pomoci včetně proškolení, fyzioterapeutické pomůcky pro seniory. Veřejnost se může zapojit do pohybových aktivit a zdarma ochutnat zdravou kuchyni s možností zakoupení sortimentu na podporu zdraví. Pro děti je připravena pohádková stezka "zdravíčko" a zajímavostí letošního ročníku jistě bude také společné tvoření sypané mandaly Strom života.

Od 13 hodin se program přesune na náměstí a volně naváže na Charitativní běh pro zdraví na podporu dětského oddělení ORL Kroměřížské nemocnice. Zapojit se mohou celé rodiny, protože pořadatelé připravili dva okruhy - třísetmetrový pro rodiny s dětmi a hlavní pětikilometrový.

Den pro zdraví je tradiční akce, kterou připravuje Městské kulturní středisko Holešov ve spolupráci s městem Holešov, 3. Základní školou Holešov a Vital life centrem Holešov a to pod záštitou staroty Rudolfa Seiferta.

text a foto Dana Podhajská 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star