Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Valašský názor vystavuje na zámku

Tisková zpráva ze dne 22. ledna 2018

 

Výtvarníci z Valašského názoru vystavují na zámku v Holešově

 

Volné výtvarné sdružení Valašský názor vystavuje na zámku v Holešově. Rozsáhlá expozice představuje obrazy pětadvaceti autorů jako je například Josef Hvozdenský, Oldřich Ordelt, Jana Lavinger-Gabrhelíková, Vlasta Houšková a dalších. Přidala se k nim také kolekce plakátů společenství Trinitas, které měly premiéru v Městském divadle ve Zlíně loni v lednu.

Celá výstava visí v přední enfiládě barokního zámku a vznikla u příležitosti plesové sezony. Je přístupná v době kulturních akcí až do 31. května 2018.

 

„Postavit výstavu primárně za účelem plesů mi paradoxně vyhovuje, protože lidé se jdou bavit a uvidí obrazy. Stavět lidem umění do cesty je jedním z našich cílů,“ řekl k výstavě dlouholetý aktivní člen výtvarník a pedagog Oldřich Krajíček.

    

Valašský názor je volné sdružení umělců, kteří mají rádi volnost, Valašsko a dobrou náladu. Vzniklo před osmadvaceti lety a jeho cílem je obnovení regionálních tradic s důrazem na valašské atributy, pozvedání kulturního povědomí obyvatel a propagace kraje. Svou základnu mají ve Hvozdné, kde se také konají pravidelné výstavy regionálních umělců Hvozdenský salon. Známé jsou také divadelní improvizace NEVADI /NEzávislé VAlašské DIvadlo/ postavené na principu premiéry i derniéry v jeden den. Sdružení přitom přesně neví, kolik má členů. Podle Oldřicha Krajíčka jde o spolek ryze amatérský a jeho zástupci jsou různě aktivní.

 

Text a foto Dana Podhajská

oldrich-krajicek-se-svym-obrazem-ve-velkem-sale.jpg

Člen Valašského názoru Oldřich Krajíček se svým obrazem.

Seznam vystavujících autorů:

Bohuslav Kutěj

Jiří Krejčí

ak. mal. Josef Hvozdenský

Oldřich Ordelt

Miloš Šimurda

Radek Vala

Radek Steska

Eva Stesková

Jana Lavinger - Gabrhelíková

Pano - Stanislav Krajíček

Vojtěch Kolařík

Josef Polášek

Petr Kristek

Milan a Stanislava Javorovi

Petr Bělohlávek

Evžen Kunst

Božena Handl

Pavla Kotyzová

Renata Mézlová

Marek Machala

Alois Škubala

Drahomír Janík

Jan Sabadasz

Oldřich Krajíček

Vlasta Houšková

Marek Machala

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star