Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Zámek Holešov zahajuje plesovou sezonu

Tisková zpráva ze dne 11. ledna 2018

 

Holešovský zámek zahajuje plesovou sezónu

Zámek Holešov zahájí o víkendu plesovou sezónu. Během ledna, února a března se v historických sálech uskuteční sedm plesů, které navštíví kolem tří a půl tisíce lidí.

„Plesy obsadí celý zámek od suterénního New Drive Clubu až po sály prvního patra. Musíme uklidit a připravit celý prostor,” řekl hlavní provozní zámku Martin David s tím, že o květinové dekorace se tentokrát postaral Český zahrádkářský svaz Holešov.

 Do historických sálů je třeba rozestavět sto dvacet stolů a pět stovek židlí.  Nejreprezentativnější Velký sál, který má tři sta padesát metrů čtverečních, přitom stačí začít vytápět až v den konání. Díky nejmodernější technologii, která byla při rekonstrukci památky použitá, může být sál vytopený už za tři hodiny.

Zajímavostí letošní plesové sezony je doprovodná výstava Volného výtvarného sdružení Valašský názor, které v celé enfiládě prvního patra vystaví obrazy svých členů.

 

 Po sobotním Reprezentačním plese města Holešova následuje 20. ledna Myslivecký ples, 27. ledna Farní ples a 3. února Keltský ples. O týden později 10. února bude mít na zámku ples holešovské gymnázium a v pátek 16. února Střední policejní škola Ministerstva vnitra Holešov. Plesovou sezonu ukončí ples 2. základní školy 3. března.   

Vstupenky na Reprezentační ples města, Myslivecký ples a Keltský ples je možné koupit v MIC Holešov nebo on-line přes jeho web www.holesov.info.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star