Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

II. Přehlídka ochotnických divadelních souborů Holešov 15. - 17. zaří

V Holešově se uskuteční druhý ročník soutěžní přehlídky

amatérských divadel, připraveny jsou i workshopy

 

 

Městské kulturní středisko Holešov připravuje druhý ročník soutěžní přehlídky amatérských divadelních souborů. Od 15. do 17. září se v kině Svět představí pět souborů z regionu. Pro veřejnost jsou připraveny i taneční workshopy.

 

Přehlídku zahájí v pátek večer místní ochotníci s představením Maryša. Hra měla premiéru letos na jaře a je výsledkem spolupráce holešovských herců s režisérem Pavlem Petrem Procházkou, který tvoří pod pseudonymem Konrád Popel. Na společné práci se domluvili právě loni během prvního ročníku divadelní přehlídky.

V sobotu dopoledne pokračuje program představením Vzpoura nevěst divadla Dámská šatna Kroměříž, odpoledne na ni naváže divadelní soubor P.O.KRO.K Kroměříž s rodinnou komedií Na koníčka aneb Milujeme se, když už se množíme. Večer vystoupí žáci ZUŠ Zlín se hrou Večer pro Edgara… aneb Maska červené smrti a… Holešovskou divadelní přehlídku uzavře v neděli po obědě přerovský Dostavník s inscenací Inferno aneb konec legrace.

V porotě zasednou režiséři Pavel Petr Procházka a Pavel Gejduš a umělecký šéf olomouckého Divadla Tramtárie Ladislav Kracík.

Doprovodným programem přehlídky budou zdarma pro veřejnost dva taneční workshopy. První se pod vedením absolventky JAMU Brno a HAMU Praha, tanečnice a choreografky Hany Geržové ze ZUŠ Zlín zaměří na komplexní procvičení celého těla, technickou stránku pohybu i tance, práci s prostorem a improvizaci. Druhý workshop povede v neděli dopoledne Martin Dominik Polínek, pedagog ústavu speciálněpedagogických studií olomoucké univerzity a věnovat se bude pohybovému divadlu. Workshopy jsou v kinoklubu budovy kina Svět pro veřejnost volně přístupné.

 „Naší ambicí je dát Holešovu tradici divadelních přehlídek, protože divadlo je v české společnosti fenomén. Dramaturgii stavíme na kvalitě, ale také příjemném lidském naslouchání a společenském setkávání účinkujících i diváků. Ukazuje se totiž, že i u nás mají lidé o divadelní umění stále zájem,“ přiblížil ambici akce dramaturg festivalu Pavel Chmelík z Městského kulturního středisko Holešov.

 

Holešovská divadelní přehlídka je soutěžní, ale nepostupová. Vstupenky na jednotlivá představení nebo permanentky na celé tři dny lze zakoupit na MIC Holešov nebo on-line přes webové stránky MKS Holešov www.holesov.info.

 

text a foto Dana Podhajská

marysa-ii.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star