Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Hvězdami folkového festivalu Toulavej bude Jaroslav Wykrent a Lokálka

Tisková zpráva ze dne 12. července 2017

 

Hvězdami pátého ročníku folkového festivalu Toulavej bude Jaroslav Wykrent, Lokálka a další.

 

Pátý ročník folkového festivalu Toulavej se na nádvoří zámku v Holešově koná 22. července. Hvězdami letošního ročníku bude Jaroslav Wykrent, Lokálka, Vojta Kiďák Tomáško a další.

 

„Toulavej je v produkčním plánu městského kulturního střediska už tradice. Víme, že v regionu má své příznivce a chceme je potěšit. Kromě kvalitní hudby nabízíme jedinečnou atmosféru opraveného zámeckého nádvoří, která se s hudbou krásně snoubí,“ říká o festivalu ředitel Městského kulturního střediska Holešov a Zámku Holešov Pavel Chmelík.

 

Festival začíná ve 14 hodin a na podiu se budou postupně střídat kapely. Začíná Adam Kubát a Pavel Křivák z brněnského dua Groovey, které se inspirovalo Simonem a Garfunkelem, ale v repertoáru má i vlastní tvorbu. Následuje pardubická folková skupina Marien a poté vokálně instrumentální seskupení z Bohumína Sluníčko, které v Holešově koncertovalo již na prvním ročníku festivalu v roce 2013. Program pokračuje vystoupením brněnské tramp-folkové formace Přístav, kterou vystřídá několikanásobný vítěz Porty Vojta Kiďák Tomáško. Festival zakončí Jaroslav Wykrent a Lokálka, kteří se v krátké historii festivalu už v Holešově také objevili.

 

Během předchozích čtyř ročníků se na folkovém festivalu Toulavej vystřídala celá řada českých kapel. Největšími hvězdami byl například Wabi Daněk, AG Flek, Věra Martinová a další. Mimořádným hostem festivalu byl loni Ivan Mládek se svým Banjo Bandem, který na zámeckém nádvoří oslavil padesátiny kapely.

    

Vstupenky na V. folkový festival Toulavej v Holešově jsou již v předprodeji v Informační centru Holešov a nebo přes jeho webový portál www.holesov.info a také v Zelenáčově šopě ve Zlíně.

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star