Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Živá exotická zvířátka se vrací

Tisková zpráva ze dne 27. dubna 2017

Živá exotická zvířata na Zámku Holešov: výstava představí ohrožené druhy a mořský svět

Jedny z nejzajímavějších živočišných druhů na planetě včetně nejmenších opiček světa, ještěrů, plazů, pavouků, želv a malého mořského světa představí výstava, které se po dvou letech vrací do Zámecké galerie v Holešově. Láká především na možnost dostat se do bezprostřední blízkosti zvířat, vyfotografovat se s nimi a pomazlit. Plánovány jsou také komentované prohlídky pro školy a zájemce.

Výstava začíná 18. května a trvá do 1. října 2017.

Správce zámku Městské kulturní středisko Holešov, které výstavu pořádá, se vrací k osvědčenému výstavnímu titulu, který v roce 2015 přitáhl dvanácti tisíc návštěvníků. Lákala je především možnost exotická zvířata si prohlédnout ve vlastní ruce, mnozí si je i koupili. Letošní nabídka je však rozšířená o malý mořský svět, který představují dvě akvária s atraktivními mořskými rybami včera známé rybky Nemo a korálů.

Ze savců výstava nabídne nejmenší opičky světa - tamaríny pinčí a bělovousé a kosmany zakrslé. Dále veverky prévostova, k pomazlení králíčky a morčátka. Zajímavostí budou také velké africké, jihoamerické a evropské želvy, z teraristiky pavouci, štíři a madagaskarská zvířata, která se na výstavě budou pohybovat volně v prostoru.

K výstavě bude připraven fotokoutek s tematickou tapetou, ve kterém se návštěvníci mohou se zvířetem vyfotografovat, a také pracovní koutek pro děti. Přímo na místo se mohou zúčastnit výtvarné soutěže o suchozemskou želvu s vybaveným teráriem.

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star