Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

8. dubna otevíráme sezonu

Zámek Holešov otevírá sezonu noční prohlídkou,

tematicky se věnuje historii města a jeho památek

 

Symbolicky historií Holešova se veřejnost může projít 8. dubna od 17 do 22 hodin. Sami nebo s kostýmovanými průvodci si návštěvníci během jednoho večera prohlédnou interiéry zámku, zámecké kovárny a kovářovy světnice, Šachovy synagogy a Černé kaple.

 

„Za cenu jednoho vstupného nabízíme všechny významné památky. Lidé se mohou rozhodnout, zda si je projdou sami nebo si poslechnou výklad průvodců v kostýmech,“ řekl k akci provozní holešovského zámku Martin David.

 

Na zámku budou časové prohlídky a tradiční kulturně-společenský program. V historických sálech bude výstava artefaktů z holešovského muzea a pozornost mezi nimi jistě přitáhnou boty a rukavice obra Drásala. Na chodbách představí řemeslné umění výrobci ze slámy, dřeva, draných a háčkovaných textilií, korálků a perníku. Jedna z vystavujících dokonce předvede zpracování ovčí vlny na česačce a kolovrátku. Děti i dospělí si řemesla mou vyzkoušet a všechny vystavené výrobky budou zároveň k prodeji.  

Tymy centrum Všetuly zahraje černé divadlo a žákyně tanečního oboru ZUŠ Holešov naučí návštěvníky upravený gotický tanec. V sala terreně bude fotokoutek pro nejmenší. Děti si vyberou dobový kostým, ve kterém se mohou vyfotografovat.

Program v interiérech zámku doplní tradiční jarmark na nádvoří s občerstvením, královskou čokoládou a koláči. Zároveň se zde budou konat další atrakce pro nejmladší návštěvníky. Děti se například mohou svést na historickém kolotoči, vyzkoušet si střelbu z luku, stínání dračích hlav a čekat na ně budou i živá zvířátka.

Další tvořivé dílničky pro malé i velké budou připraveny v zámecké kovárně, kde k tanci i poslechu zahraje cimbálka Hudecká partyja. Provádět se bude v kovářské jizbě i v dílně, kde umělecký kovář rozpálí výheň a představí černé řemeslo.

Celý objekt Šachovy synagogy osvětlí svíčky, návštěvníci mohou ochutnat košer víno z Izraele a ve druhém patře si poslechnout mystické příběhy ze života rabína Šacha. 

 

Prohlídkový okruh po památkách Holešova končí v Černé kapli kostela Nanebevzetí Panny Marie na náměstí. Také zde stejně jako na zámku se budou prohlídky při svíčkách konat v předem stanovených časovkách. Kaple bude přístupná bočním vchodem. 

 

Dospělí zaplatí za noční prohlídku Holešova 70 Kč, děti 40 Kč a děti do 3 let mají vstup zdarma. 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star