Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Zrodí se na zámku něco výjimečného?

Studenti zlínské univerzity představí svou práci v holešovském New Drive Clubu

V holešovském New Drive Clubu se představí mladí tvůrci ze zlínské univerzity. Městské kulturní středisko Holešov ve spolupráci s Fakultou multimediálních komunikací UTB Zlín pořádá 1. dubna od 18 hodin společenskou akci Zrody - Jak se rodí kreativita. Cílem je podpořit mladé lidi a jejich konkurenceschopné uplatnění ve zlínském regionu.

 

„I toto jsou naše cíle, chceme dát mladým prostor, šanci a prostředí našeho zámku se k těmto účelům dokonale hodí. Je to významná památka regionu a stejně tak jako Zrody symbolizuje propojení svébytnosti, historie, tradice i současnosti,“ komentoval večer ředitel holešovského zámku Pavel Chmelík.

 

Projekt Zrody vznikl mezi studenty a zlínskou malířkou Karolínou Christo, která s univerzitou začala spolupracovat. Podle Pavly Kotyzové z fakulty multimediální komunikací je práce s mladými pro výtvarnici životním cílem. Zrody jsou přitom vůbec prvním projektem, který z této spolupráce vzešel.

 

První dubnový večer se na zámku v Holešově představí studentka designu oděvů Adriana Šatková s módní přehlídkou a dražbou modelů. Ve své tvorbě kombinuje přírodní materiály s netradičními, často se inspiruje kůží a koženkou, do které zasazuje ornamenty. „Její modely jsou určené silným ženám, které jsou hrdé na to, kým jsou. Jsou zároveň citlivé a něžné. Přesně jako Karolína Christo a Zrody,“ uvedla k nabídce večera Kateřina Janovská, která se za studenty na projektu podílí jako mluvčí.  

Práci budoucí designerky doplní výstava obrazů Karolíny Christo, zlínské malířky, která se věnuje především malování portrétů a figur akrylem, olejem a kombinovanou technikou.

Večer zpříjemní hudba komorního souboru Canticum Camerale.

 

Vstupenky lze již nyní koupit v Městském informačním centru v Holešově nebo on-line přes jeho webový portál www.holesov.info.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star