Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Moskevské taneční divadlo Teatrplasticheski

Do Holešova přijedou ruští tanečníci s mimořádným představením plastického pohybu

 

Zámek Holešov hostí taneční projekt plastického pohybu v podání moskevského divadelního souboru Teatrplasticheski. Mimořádné představení, které je spojením pohybu, světel a hudby nejvyšší evropské úrovně, se uskuteční 15. března od 19 hodin ve Velkém sále.

 

Moskevské pohybové divadlo přijíždí do České republiky primárně na pozvání Ústavu speciálněpedagogických studií Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Holešov je jedním z několika mála míst v Česku, kde se ruští tanečníci a herci představí. Poprvé v republice hostovali před třemi lety v Národním divadle.

 

„Vzhledem k mimořádnosti a náročnosti představení jsme pro jeho uvedení zvolili Velký sál, který má největší kapacitu a nabízí nejvyšší divácký komfort. Máme připravený světelný park a kvalitní ozvučení, protože jedinečnost představení spočívá právě v kombinaci pohybu a zmíněných prvků,“ řekl k projektu Pavel Chmelík, ředitel Městského kulturního střediska Holešov, které akci pořádá.

 

Moskevské taneční divadlo Teatrplasticheski reprezentují v Česku čtyři tanečníci, kteří kombinují prvky dokonale technicky zvládnutého jevištního tance a baletu, důraz je přitom kladen na kontakt. Podle Martina Dominika Polínka z olomouckého ústavu speciálněpedagogických studií se jedná o mystické představení postavené na obrazech a ne na příběhu. Námětem se ruské režisérce Laře Garri a choreografovi Jevgeniji Veninu stal citát anglického básníka a malíře Wiliama Blake „Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině“.

 

Městské kulturní středisko Holešov nabízí lístky na představení v předprodeji v městském informačním centru a nebo on-line přes jeho webový portál www.holesov.info.  

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star