Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

80 let filmu ve Zlíně a práce Karla Zemana

Třináct výjimečných filmových osobností, které se zapsaly do tuzemské, ale i světové kinematografie představuje výstava, která je od 14. prosince k vidění v 1. patře holešovského zámku.

 

Prostřednictvím osmadvaceti historických fotografií z dílen a natáčení a časové osy z let 1936 až 2016 zachycuje významné mezníky zlínských ateliérů. Zmíněna jsou například jména jako Elmar Klos a Alexander Hackenschmied.

Výstavu doplňují fotografie a velkoformátové plakáty z filmů Karla Zemana, které sedm let ležely v depozitáři a naposledy byly veřejnosti představeny v New Yorku.

 

Výstavy do Holešova zapůjčila produkční společnosti Filmfest, která si tento rok připomíná 80. výročí filmových ateliérů se Zlíně. Obě expozice budou veřejnosti volně přístupné v době konání kulturních akcí a to až do března 2017. Doplňují je knižní publikace, které byly při zmíněné příležitosti vydány - knihy FA Kudlov 1 – Kudlovská stodola. Založení a první léta filmových ateliérů ve Zlíně a Začalo to Ferdou Mravencem. 80 filmových let 55 festivalových let jsou v prodeji v Městském informačním centru v Holešově.

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star