Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Fotografie Šárky Andrlíkové

Tisková zpráva ze dne 1. února 2023

 

Fotografka Šárka Andrlíková z Kostelce u Holešova zahájila ve středu 1. února výstavu v zámeckých arkádách. Pro veřejnost připravila kolekci jednadvaceti rámů s osmatřiceti barevnými a černobílými snímky pořízenými za uplynulá léta. Jedná se o dokumentární fotografie, fotografie přírody i emotivně laděné momentky.

 

Fotografie autorky jsou v regionu známé, Šárka Andrlíková se pravidelně účastní Letních iluzí i výstav s kroměřížským fotoklubem. Fotografuje přitom  od dětství – začala s fotoaparátem Pionýr, potom Flexareta, Exa, Praktica, Yashica, nyní pracuje s Niconem.

 

V roce 1965 vystavovala na X. celostátní výstavě fotografií ve Zlíně. Největší úspěch – druhé místo v celostátní soutěži do 18 let - získala v roce 1966. V té době absolvovala školu tvůrčí fotografie pro amatérské fotografy. Mezi autorčiny poslední úspěchy se počítá například také první místo v internetové soutěži Architektura, věže a věžičky za snímek holešovského gymnázia, čtvrté, třetí a druhé místo v soutěži Zlín v pohybu a druhé místo v jarní soutěži Mikroregionu Holešovsko za fotku Podzimní zátiší. Šárka Andrlíková také zpracovala několik autorských stolních kalendářů pro Obecní úřad v Kostelci u Holešova. Vystavovala také na Fotobraní v Kroměříži. Na universitě třetího věku Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně absolvovala obor Fotografování a digitální zpracování fotografií.

 

Celý profesní života se věnovala pedagogice.

 

Výstava fotografií bude v arkádách holešovského zámku k vidění do 28. února, úterý až pátek od 9 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 16 hodin.

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star